Досудове врегулювання спорів (медіація)

«Поганий мир краще доброї війни».
……………………………(Марк Туллій Цицерон)
Досудове врегулювання є процесом вирішення спірних ситуацій, які склались між сторонами, самостійно, на основі принципів порозуміння, співпраці і взаємних поступок, що в подальшому допоможе останнім заощадити як час, так і гроші. 

Законодавча база:
Господарський процесуальний кодекс України.

Як свідчить практика, невиконання договірних зобов’язань іншою стороною спору не завжди пов’язане з її непорядністю. Часто у великих компаніях, або ж при відсутності правильного менеджменту чи наявності значного обсягу контрагентів, виконати свої зобов’язання просто забувають. У подібних випадках претензія – це саме той інструмент, за допомогою якого, у цивілізований спосіб можна нагадати про невиконані зобов’язання. Нерідко контрагент, отримавши правильно складену і аргументовану претензію, виконує свої зобов’язання. Проте, у випадку якщо претензія визнана, а кошти не надходять, Ви втрачаєте час і додаткові кошти, розмір яких у суді ви можете і не довести.

Переваги:

 • За умови досудового врегулювання спору немає потреби сплачувати судовий збір чи нести інші витрати,  пов’язані з розглядом справи.
 • Вирішення спору в позасудовому порядку здійснюється набагато оперативніше, за взаємним бажанням сторін. Тоді як судове провадження стримується певними процесуальними діями.
 • Сторони вільні в обранні зручного часу та місця для обговорення та знаходження компромісів. Більше того, все може бути вирішено за допомогою телефонного зв’язку, інтернету, факсу тощо.

Недоліки:

 • Відсутність можливості отримання акта преюдиційного характеру: ухвали чи рішення суду, який дав би можливість звернутися до відповідного органу за примусовим стягненням коштів чи забезпечення повернення майна тощо.

У ряді випадків досудове врегулювання спору є обов’язковим етапом подальшого судового розгляду справи, зокрема, якщо це передбачено законом або договором сторін (ст. 5 ГПК України).

Порядок досудового врегулювання господарських спорів не поширюється на спори про:

 • Визнання договорів недійсними.
 • Визнання недійсними актів державних та інших органів, підприємств та організацій, які не відповідають законодавству і порушують права та охоронювані законом інтереси підприємств та організацій.
 • Стягнення заборгованості за опротестованими векселями.
 • Стягнення штрафів Національним банком України з банків та інших фінансово-кредитних установ.
 • Звернення стягнення на заставлене майно.

Сфера послуг, запропонованих нашою компанією, включає, проте не обмежується наступним:

 • Надання консультацій, правових висновків із ситуації, що склалася.
 • Дослідження матеріалів та визначення юридичної перспективи здійснення досудового врегулювання спору.
 • Вироблення стратегії досудового врегулювання спору та проведення переговорів з контрагентом клієнта.
 • Підготовка мотивованих претензій, заяв, попереджень та інших документів, спрямованих надосудове врегулювання спору тощо.

Ми гарантуємо якісну роботу наших фахівців, спрямовану на досудове врегулювання спору та індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Ціна за надані послуги залежить від  складності справи та терміновості їх надання.

Схожих записів не знайдено.

Яндекс.Метрика